Авторизация на сайте

Популярна продукція

Як з нами зв'язатися

  • +38 (0352) 25 26 12
  • +38 (098) 269 60 16
  • andriyp13@mail.ru
  • Тернопіль, вул. Поліська 2

AGROVITA news

140 Події
Держпідтримка тваринництва в 2015 р торкнеться закупівель племінного поголів’я та будівництва і реконструкції ферм.

Міністерство аграрної політики та продовольства України 19 березня провело нараду з представниками галузевих аграрних асоціацій та наукових установ щодо розподілу 250 млн грн за бюджетною програмою підтримки тваринництва на 2015 рік. Під час наради були обговорені і узгоджені напрями державної підтримки в поточному році, а саме: здешевлення вартості закуплених племінних і високопродуктивних тварин; здешевлення вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів (з урахуванням зняття обмежень за потужностями об’єктів, вартість яких може бути частково відшкодована). На початку 2015 Рада прийняла правки в закон «Про державну підтримку сільського господарства України», знявши обмеження щодо потужностей тваринницьких ферм і комплексів, які можуть претендувати на держкомпенсацію до 50% вартості будівництва та реконструкції. Разом з тим, до переліку об’єктів, вартість яких може бути частково відшкодована державою, включені доїльні зали і створені на кооперативних засадах м’ясопереробні пункти.
Верховна Рада прийняла зміни до державного бюджету на 2015 щодо виділення 550 млн грн на підтримку агропромислового комплексу. На заходи щодо здешевлення кредитів в АПК передбачено 300 млн грн. Ще 250 млн грн спрямують на держпідтримку галузі тваринництва.

За перші два місяці 2015 пропозиція м’яса для потреб внутрішнього ринку в Україні скоротилася на 3% в порівнянні з показниками попереднього року, склавши 379,4 тис. т. Зменшилася саме пропозиція свинини і яловичини, а курятини – виросла.

Внаслідок стрімкого скорочення імпорту пропозицію свинини на внутрішньому ринку цього року зменшилася на 7%. Значно знизилося вітчизняне виробництво яловичини і телятини, в результаті чого пропозиція цього виду м’яса скоротилося на 4%, а фонд його споживання – на 6% (до 37,4 тис. Т). Обсяги виробництва м’яса птиці в Україні в цьому році теж зменшилися, однак разом із цим спостерігалося стрімке падіння його експорту – на 31% порівняно з показниками попереднього року. Це пов’язано із зростанням внутрішнього попиту на курятину, а також з проблемами транзиту української продукції через територію Російської Федерації. Таким чином, фонд споживання м’яса птиці зріс на 2% і склав майже 181,6 тис. Т, а частка курятини в структурі споживання м’яса Української досягла майже 50%. Зміна структури споживання м’яса в бік більш дешевого виду є логічним наслідком зменшення реальних доходів населення. У майбутньому очікується активізація попиту на більш дешеві види м’яса і ковбасних виробів. Однак слід зазначити, що їх собівартість також зросте внаслідок подорожчання ресурсів і введення імпортних мит. За такої ситуації важливо зберегти потенціал всього тваринництва України, забезпечивши агровиробникам комфортні умови роботи, адже після кризи попит на м’ясо відновиться, а наростити поголів’я відповідно до потреб буде досить складно.

Курс якісної ковбаси «Домашня» у Тернополі складає 94 грн за кг, містах Збараж і Теребовля 93,5 грн за кг, в Івано-Франківську – 94 грн за кг, а у Львові -96,5 грн за кг. Що цілком відповідає курсу минулого тижня.